Stavíme e-learningovou podporu pro školní vzdělávání

Datum

Pondělí 22.8.2016 9:10 – 15:10

Cena

600 Kč

Místo

FF MU, Brno

 

Jak se k nám dostanete?

Lektor

Michal Černý

Michal Černý je garantem studijní profilace Technologie ve vzdělávání na Kabinetu knihovnictví a informačních studií v na FF MU v Brně, kde přednáší předměty jako Vzdělávací technologie, Metodik ICT, Laboratoř vzdělávacích technologií nebo Digitální kompetence. Vystudoval učitelství fyziky a informatiky. Je autorem řady knih, jako například Digitální informační kurátorství v pedagogickém kontextu, Webináře ve vzdělávání: pedagogické a didaktické aspekty, Myšlenkové mapy pro studenty nebo editorem Tablet ve školní praxi. Na RVP.cz napsal více než stovku článků a jako odborný garant zaštiťoval projekt z Výzvy 51 (tablety do škol) INTERES.

TwitterLinkedIn

Anotace

E-learning je jednou z klíčových oblastí rozvoje ICT ve školách, pamatují na něj jak strategické dokumenty, tak také rozvojové projekty. Seminář se bude věnovat tomu, jaké postavení může a má mít digitální podpora výuky ve školách a na základě těchto diskusí provede účastníky základními fázemi jeho implementace – od volby vhodného LMS prostředí až po praktické dovednosti v oblasti práce s digitálními objekty, jako jsou videa, interaktivní učebnice, různé testy nebo sbírky materiálů nebo wiki. Důraz bude kladen jak na vyzkoušení si konkrétních nástrojů, tak také na didaktické aspekty jejich využití. Struktura workshopu se přizpůsobí požadavkům a možnostem účastníků.

Obsah kurzu

  • úvod a diskusní blok k čemu e-learning na škole? 
  • výběr a základny ovládání vhodného LMS
  • struktura vybraného kurzu či tématu, přehled možností LMS
  • tvorba interaktivní multimediální učebnice
  • grafy, myšlenkové mapy a schémata
  • testy a wiki
  • inspirace pro práci s videem
  • závěrečná evaluace, diskuse, ukončení

Pro koho je kurz určen?

Především pro učitele ICT nebo koordinátory ICT, ale také pro všechny, kdo mají ve škole na starosti e-learning nebo se mu chtějí věnovat. Vyžadována je základní počítačová gramotnost (na úrovni bezpečného ovládání Wordu, PowerPointu či jednoduchých online aplikací).

Proč se přihlásit?

Naučíte se vybrat správné prostředí pro e-learning a vytvářet pro něj smysluplné, adekvátní a pěkné učební materiály.

Prolustrujte si lektora třeba na jeho webu, přečtete si nějakou jeho knihu, nebo nahlédněte do e-podpory kurzu. V ceně semináře je jeden výtisk vybrané knihy.

Kurz je akreditován MŠMT, absolvováním získáte certifikát.